سامانه مدارس

آموزش نصب وردپرس روی هاست ویندوز

برای اینکه بتوانید وردپرس از طریق کنترل پنل Websitepanel بر روی هاست ویندوز خود نصب کنید ، ابتدا به کنترل پنل Websitepanelخود بروید.

نصب وردپرس روی هاست ویندوز

قدم اول، ایجاد دیتابیس و User دیتابیس: در شروع با موس بر روی آیکن “Database” بروید(موس را نگه دارید) و گزینه “MySQL 5.x” را انتخاب نمایید.

ساخت دیتابیس در websitepanel

در صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه “Create Database” برای ساختن دیتابیس کلیک نمایید. در فیلد Database یک عنوان برای دیتابیس خود تعریف کنید و آن را به در حافظه تان نگه دارید( به طور مثال Websa). و در پایان بر روی گزینه Save کلیک نمایید. در صورتی که  عنوان دیتابیس شما تکراری نباشد بدین معنی که پیش از شما کسی این عنوان را استفاده نکرده باشد، دیتابیس شما بدون هیچ مشکلی ساخته می شود.

ساخت دیتابیس در websitepanel

ساخت دیتابیس در websitepanel

اکنون می خواهیم یک User برای دیتابیسی که در مرحله پیشین تحت عنوان Websa ایجاد کردیم بسازیم. بر روی دکمه “Create User” کلیک نمایید. در فیلد Username یک اسم برای آن در نظر بگیرید و در فیلد Password رمز عبوری برای User وارد کنید. دقت کنید  رمز عبور را بایستی رو بار وارد کنید. 1 مرتبه در فیلد مربوط به Password و 1 مرتبه هم  در فیلد Confirm Password بایستی وارد شود.

ساخت نام کاربری برای دیتابیس در websitepanel

ساخت نام کاربری برای دیتابیس در websitepanel

در پایین همین صفحه، تیک دیتابیس ایجاد شده را بزنید که  به معنای آن است که User به دیتابیس شما تعلق دارد و بعد دکمه Save را بزنید.

در اینجا مراحل ایجاد  دیتابیس و نام کاربری پایان یافت. از اطلاعات زیر به جهت نصب وردپرس استفاده می گردد.

۱- نام دیتابیس

۲- نام کاربری و رمز آن

قدم دوم، دانلود وردپرس فارسی و آپلود آن بر روی هاست :

در آغاز از آخرین نسخه وردپرس فارسی را دانلود نمایید. بعد به وسیلهنرم افزارهای مدیریت FTP مثل FileZilla آن را داخل فایل wwwroot هاست خود بارگذاری نمایید. این فایلی را که دانلود کردید  ZIP است و بایستی بعد از انتقال به پوشه wwwroot آن را Unzip کنید .

بعد از Unzip کردن کلیه فایل های درون پوشه را به پوشه اصلی (wwwroot) منتقل کنید. برای اینکه به پوشه Unzip بروید  از قسمت بالا تیک all را بزنید و بعد از منوی بالا گزینه Move را انتخاب نمایید. در فیلدی که برای شما به نمایش در آمده Destination Folder از طریق کلیک بر کادر زیر آن wwwroot انتخاب نمایید و بعد  روی گزینه Move کلیک نمایید.

قدم سوم ، معرفی تنظیمات دیتابیس به وردپرس

اطلاعات دیتابیسی را که در قدم اول ساختید را در این مرحله بایستی در وردپرس وارد نمایید. این کار از طریق 2 روش صورت می گیرد. راه اول یک روش  قدیمی است. پیشنهاد می  کنیم برای پایین آوردن احتمال اشتباه از راه حل دوم استفاده کنید. چنانچه نصاب وردپرس به هر علتی در اخذ مشخصات دیتابیس با خطا مواجه شد از راه حل اول استفاده نمایید.

روش نخست: ادیت مستقیم فایل wp-config.php در درون پوشه wwwroot فایلی تحت عنوان wp-config-sample.php وجود دارد. آن را به وسیله FileZilla بر روی کامپیوتر خود دانلود نمایید. بعد از دانلود عنوان آن را به wp-config.php تغییر دهید و آن را با نرم افزار Notepad که بر روی همه ویندوز ها نصب است open کنید. در این قسمت عبارت های زیر را در آن تغییر دهید.

 • define(‘DB_NAME’, ‘database_name_here’) ;
 • define(‘DB_USER’, ‘username_here’);
 • define(‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’);

بشود:

 • define(‘DB_NAME’, ‘عنوان دیتابیس شما که در قدم اول ساخته شد’);
 • define(‘DB_USER’, ‘نام کاربری شما که در قدم اول ساخته شد’);
 • define(‘DB_PASSWORD’, ‘پسوورد شما در قدم اول ساخته شد’);

بعد از تغییرات بالا در فایل wp-config.php آن را save کرده و این بار آن را به وسیله File Zilla بر روی هاست خود، در خود  پوشه wwwroot بارگذاری نمایید.

اکنون در مرورگر وب به آدرس سایت خود بروید، به طور مثال www.example.com و نصب وردپرس را بر اساس قدم چهارم تکمیل کنید.

روش دوم: معرفی تنظیمات دیتابیس در نصاب وردپرس: در مرورگر وب آدرس سایتتان را وارد نمایید، به طور مثال example.com. صفحه ای مانند تصویر زیر به نمایش در می آید. در این صفحه فقط شرح می دهد که قرار است اطلاعات دیتابیس را وارد کنید.

صفحه اول نصب وردپرس

در صفحه ای که می بینید به ترتیب در فیلدهای ۱ و ۲ و ۳ که با رنگ قرمز در تصویر زیر مشخص شده اند عنوان دیتابیس، شناسه کاربری دیتابیس و آن رمز عبور دیتابیس را که در قدم اول تعریف کرده بودید وارد کنید. مابقی موارد احتیاجی به ویرایش ندارند.

وارد کردن مشخصات دیتابیس

اگر مشخصات را درست وارد کرده باشید با پیغام صمیمانه مترجم فارسی وردپرس مطابق صفحه زیر مواجه می شوید:

تأیید وارد شدن درست مشخصات دیتابیس

با کلیک بر روی دکمه «اجرای نصب» به گام چهارم بروید.

قدم چهارم، تنظیمات مدیریتی وردپرس

در قدم نهایی نصب وردپرس بایستی اطلاعات مدیر سایت یا ادمین را وارد کنید. با پنجره‌ای مثل تصویر  زیر روبه رو می شوید:

اطلاعاتی که در زمان وردپرس باید توسط کاربر پر شود

عنوان سایت خود، شناسه یا همان نام کاربری که برای ورد به پنل وردپرس لازم است، رمز عبور به پنل وردپرس خود، ایمیل را وارد کنید.

بعد از پر کردن اطلاعات بر روی دکمه “راه اندازی وردپرس” کلیک نمایید.

در صورتی ۴ قدم بالا را صحیح انجام داده باشید وردپرس به همین سادگی بر روی سایت شما نصب می شود.

پایان نصب وردپرس


 • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
 • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
 • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
 • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
 • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi