سامانه مدارس

آموزش کار با هاست ویندوز

در این مقاله قصد آموزش استفاده از سرویس هاست ویندوز با کنترل پنل websitepanel را داریم که فقط برای سرویس های هاست ویدوز قابل انجام می باشد.

پس از خرید سرویس اطلاعاتی به عنوان اطلاعات اکانت برای شما فرستاده خواهد شد که با داشتن آن ها می توانید به صفحه مدیریت سایت وارد شوید .

پس از ورود منوهایی در پنل مدیریت سایت گذاشته شده است که به ترتیب در ذیل برای شما توضیح داده ایم.

بخش File Manager :

این قسمت برای مدیریت ، آپلود ، ادیت ، فشرده سازی ، استخراج و … استفاده می شود .

فایل های اصلی سایت خود را بایستی درون دایرکتوری wwwroot بارگذاری کنید تا سایت شما در زمان اجرا از این فایل ها به کار گیرد .

بخش Mail :

مربوط به ساخت اکانت ایمیل است

اگر smtp را لازم دارید، نشانی سرور smtp سایت شما : mail.yoursite.com اینگونه می باشد (آدرش خود را جایگزین yoursite.com کنید. همچنین پورت مربوط به اتصال smtp شماره می باشد)

بخش Domain:

در این قسمت قادرید دامنه های متصل به هاست خود را کنترل نمایید که دربرگیرنده  حذف دامنه و ساخت دامنه جدید می باشد که درخور با دامنه ای که ساخته اید دایرکتوری هم با نام دامنه ساخته می شود که می توانید با گذاشتن  فایل های مورد نظر در این پوشه سایت خود را راه اندازی نمایید .

بخش Web :

این بخش از پنل مدیریت به سه دسته تقسیم می شود .

 • در بخش نخست می توانید سایت هایی که روی هاست دارید را ببینید .
 • دربخش دوم آی پی آدرس های هاست خود را می توانید ببینید .
 • در بخش سوم می توانید از آمارگیر در رابطه با مدیریت کنترل پنل استفاده نمایید.

بخش DataBases :

این قسمت از کنترل پنل قابلیت ساخت دیتابیس یا پایگاه داده با دو ورژن SQL 2012 Databases و MySQL 5 Databases را در اختیارتان می گذارد و هماهنگ با نیاز خود می توانید پایگاه داده ایجاد و مدیریت نمایید.

برای ایجاد دیتابیس در این بخش:

 • یک یوزر (کاربر) برای وصل شدن به دیتابیس بسازید. برای این کار از قسمت SQL Server 2012 اقدام نمایید.
 • و بعد  در قسمت SQL Server 2012 Databases روی Create Database کلیک نمایید
 • عنوان DataBases (بانک اطلاعاتی) را تایپ کنید،
 • کاربری که در بخش نخست ساختید را انتخاب نمایید و بعد هم آن را ذخیره نمایید
 • پس از اتمام این مراحل Database ساخته می شود و کاربر به آن وصل می گردد.

برای Import کردن (وارد کردن) فایل DataBases (یعنی فایل DataBases مربوط به سایت که بایستی روی هاست قرار گیرد)، به قسمت Databases –> SQL Server 2012 بروید، روی عنوان DataBases کلیک نمایید. در قسمت Maintenance Tools:

Backup برای تهیه نسخه ی پشتیبان

Restore برای گذاشتن فایل DataBases به هاست

بخش FTP Accounts :

در این قسمت می توان حساب FTP برای فرستادن فایل به کار گیرید .

در این قسمت کاربر می تواند به هر میزان که لازم داشته باشد اکانت بسازد و محدودیت ارسال و ویرایش تعیین کنید و مسیر آپلود فایل ها را هم معلوم نمایید .

بخش Web Application Gallery :

در این بخش قابلیت نصب سیستم های مدیریت محتوا و نرم افزار ها براساس ویندوز وجود دارد که به طور فهرست کامل گذاشته شده و می توانید به طور مجانی آن دانلود نمایید و نصب کنید .

آموزش Backup گرفتن و Restore دیتابیس :

برای Backup گرفتن باید به قسمت  SQL 2012 Databases از Database شوید و پایگاه داده ای را که ایجاد کردید  وارد قسمت مدیریت آن شده و از بخش Maintenance Tools از آن Backup بگیرید و فایل Database خود را Restore نمائید .

آموزش Backup گرفتن و Restore کردن کلی سایت :

برای این کار بایستی به انجام مراحل زیر بپردازید :

 • به قسمت مدیریت سایت بروید .

 • از سمت چپ بر روی منوی مدیریت و گزینه Spaces بروید .

 • عنوان سرویس هاست خود را انتخاب نمائید .

 • در سمت راست پایین مدیریت گزینه Backup و Restore را می بینید .

 • به هر کدام از این دو گزینه نیا دارید روی آن کلیک نمایید

 • در قسمت Backup آدرس فولدری را تایپ نمایید و گزینه Backup را انتخاب کنید تا ساخت نسخه پشتیبان آغاز گردد .

 • در قسمت Restore هم بایستی فایل مورد نظر را درون هاست بگذارید و از قسمت فولدر فایل مورد نظر را برگزینید و گزینه Restore را انتخاب نمائید تا مراحل برگشت اطلاعات آغاز گردد .

 • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
 • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
 • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
 • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
 • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi