سامانه مدارس

چرا لینوکس ویروس نمیگیرد

کاربرانی که از مایکروسافت و ویندوز استفاده می کنند به شدت با  ویروس ها و ویروس کشی سرو کار دارند و علتش هم سیستم عامل ویندوز می باشد که از همان ابتدای ورودش با استقبال زیاد کاربران به خاطر gui خیلی خوبی که دارد روبه رو شد و هکرها  شروع به نوشتن ویروس برای این پلتفرم دست به کار شدند و از نقطه ظعف ها و حفره ها استفاده نمودند.

چرا لینوکس ویروس نمیگیرد؟

اما شما چنانچه در خصوص لینوکس مطالعاتی انجام داده باشید متوجه خواهید شد که (لینوکس چیزی تحت عنوان ویروس را نمی تواند بشناسد) واین موضوع کاملا صحت دارد.

لینوکس ویروس های ویندوزی را نمی تواند شناسایی کند ویروسی که یک ویندوز 7 را می تواند مختل کند قادر نیست لینوکس را الوده نماید یعنی در واقع لینوکس نمی تواند ان را شناسایی کند . (البته ویروسیهایی وجود دارند که برای 2 پلتفرم طراحی شده اند اما با ساختار مجزا) علت  ان هم کاملا روشن است که به علت تفاوت ساختار سیستم عامل ویندوز با لینوکس می باشد و از امنیت بالایی برخوردار است اما این مزید بر علت نیست که بتوان گفت لینوکس ویروسی نمیشود !!!! لینوکس هم یک سیستم عامل می باشد و از یک سری کد ساخته شده که مثل ویندوز ویروسی میشود و مورد حمله کرم ها , تروجان ها , بد افزارها و عمل dos و عملیات نفوذی دیگر قرار میگیرد . نخستین  ویروسی که برای لینوکس طراحی شد در سال 1996به دست گروه VLAD بود با نام Staog که به هسته ی سیستم عامل صدمه می رساند که خیلی سریع منهدم شد .


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi