سامانه مدارس

آموزش آپلود دیتابیس در هاست

آموزش آپلود دیتابیس در هاست

در این قسمت قصد داریم روش صحیح آپلود DataBase در هاست را آموزش بدهیم. معمولا افراد به هنگام رسیدن به این مرحله بسیار گیج می شوند و نمی دانند چطور دیتابیسی که در سیستم خود ساخته اند را (با داده یا بدون داده) در هاست آپلود کنند.

آموزش آپلود دیتابیس در هاست

برای این کار شما ابتدا نیاز دارید یک دیتابیس داخل هاست خود ایجاد کنید. برای ساخت دیتابیس داخل هاست از پنل هاست خود به قسمت DataBase بروید و روی Create DataBase کلیک کنید یک نام انتخاب کنید و ذخیره کنید. به همین راحتی یک دیتابیس در هاست خود ساختید! اما دیتا بیس خالی! حالا برای این که این دیتابیس را مدیریت کنید نیاز دارید یک یوزر برای دیتابیس بسازید. پس در پنل هاست قسمت دیتابیس روی Create User کلیک کنید، یک نام و پسورد انتخاب کنید و ذخیره کنید. حالا نوبت آن است که محتویات دیتابیس سیستم کامپیوتر خود را که از قبل آماده کرده اید روی این دیتا بیس خالی بریزید. (تمام جداول ، استورپراسیجرها ، داده ها و ...)

نکته: در این آموزش دیتابیسی که در ویندوز کامپیوتر خود دارید لوکال می نامیم.

شکل صحیح آپلود دیتابیس لوکال در دیتابیس هاست این است که از دیتابیس لوکال یک اسکریپت بگیرید و آن را داخل دیتابیس هاست اجرا کنید. برای گرفتن Script از دیتابیس لوکال مراحل زیر را طی کنید:
وارد برنامه SqlServer در کامپیوتر خود شوید و از لیست دیتابیس های موجود روی دیتا بیس مورد نظر راست کلیک کنید، سپس Task و بعد Generate Script را انتخاب کنید. یک پنجره باز می شود که مراحل را طی می کنید. در یکی از این مراحل باید انتخاب کنید که دیتابیس شما همراه داده ها (data) باشد یا فاقد داده! در یکی از مراحل دکمه Advanced ظاهر می شود. آن را کلیک کنید و در جلوی گزینه Types of data to script شما باید گزینه Schema and data را انتخاب کنید. بعد از انجام موارد اسکریپت شما آماده است. این اسکریپت به صورت یک متن چندین خطی (بسته به حجم دیتابیس) ظاهر می شود.  پس از این که اسکریپت آماده شد باید 2 تا کار مهم روی آن انجام دهید. اول این است که اولین خط اسکریپت که شامل نام پایگاه داده می باشد را تغییر دهید به نام دیتابیسی که داخل هاست ایجاد کرده اید. دومین کاری که باید بکنید این است که بوسیله  Replace All تمام عبارت های [dbo] را جایگزین کنید به [نام یوزر دیتا بیس که ایجاد کرده اید] مثلا:

[dbo]-->[MyUserName]

اسکریپت شما آماده است. اکنون می توانید این اسکریپت را داخل دیتابیس هاست Run کنید. پس از اجرای اسکریپت کلیه جداول و ... در دیتابیس هاست ایجاد می شود. اگر می خواهید آنها را ببینید دیتابیس را Refresh کنید.

نحوه RUN کردن اسکریپت در دیتابیس هاست:

1-متن اسکریپت ساخته شده را کپی کنید.

2-در دیتابیس لوکال (روی کامپیوتر خودتان) file سپس disconnect بزنید تا ارتباطتان با دیتابیس لوکال قطع شود.

3-سپس file و Connect را بزنید. در پنجره ای که باز می شود اطلاعات هاست دیتابیس را وارد کنید تا به هاست دیتابیس متصل شوید:

  • Server name: این مورد را از هاستینگ خود بگیرید. چون برای هر هاست متفاوت است.
  • Authentication: این مورد را روی SQL تنظیم کنید.
  • Login: همان نام کاربری دیتابیس در هاست (همان که قبلا در هاست ساخته بودید)
  • Password: همان رمز عبور دیتابیس در هاست (همان که قبلا در هاست ساخته بودید)

4-حالا شما از sql کامپیوتر خودتان به دیتابیس هاست وصل شده اید. روی دکمه New Query کلیک کنید.

5-اسکریپتی که کپی کرده بودید اینجا Paste کنید و دکمه Execute را بزنید.

6-سیستم شروع به اجرا می نماید. شاید چند دقیقه طول بکشه تا کار سیستم تموم بشه. در انتها باید پیام هایی که در زیر می نویسه را چک کنید که ارور داخلش نباشه. اگر پیام ارور دیدید باید مشکل را برطرف نمایید.

 


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi