سامانه مدارس

انتقال دادن وب سایت از یک سرور به سرور دیگر

منتقل کردن فایل سرور به سرور

بمنظور انتقال دادن یک فایل یا سایت از یک سرور به سرور دیگر یا انتقال وبسایت از یک هاستینگ به هاستینگ جدید اکثر اوقات برای مدیران سایت دردسرساز میباشد چرا که اغلب حجم پوشه ها زیاد بوده و دانلود آنها و نیز آپلود نمودن فولدر در یک سرور جدید بسیار مشکل ساز میباشد و نیزهزینه بالایی را هم به همراه دارد و جدا از این موضوع وقت زیادی را به هدر میدهد. حال برای راحت نمودن شما راهکارهایی ساده و کاربردی را برای شما به شکل ویدئو گذاشته ایم که امروزه جزو ساده ترین راهها میباشد پس از شما میخواهیم که حتما این آموزش ویدئویی را مشاهده نمایید چرا مطمئنا در طول زندگی با این مشکل برخورد مینمایید که این اموزش مینوانمد برای شما بسیار موثر و کارآمد باشد.

چنانچه که قصد داشته باشیم در شرایط معمول یک فایل یا سایت  را از یک سرور به سروری دیگر  انتقال دهیم بایستی که این فولدر را از سرور مبدا دانلود نموده و نیز در سرور مقصد آپلود کنیم . فرض را براین میگذاریم که حجم فایل شما حدود 2 گیگا بایت باشد ؟! ابتدا بایستی بدانیم که 4 گیگا بیت از اینترنت شما  نیز صرف میشود و سپس انکه انجام دادن این کار بسیار زمان بر خواهد بود.

روش های متعددی  را جهت برطرف شدن  این مشکل ارائه گشته که یکی از راهکارها استفاده از ftp میباشد در این روش شما این امکان را خواهید داشت که  بک آپ وب سایت خود را از هاستینگ قبلی با ftp به شکل سرور به سرور به هاست جدید انتقال نمایید ولیکن مشروط به این که هر دو هاستینگ  از یک پنل cpanel بهره ببرند در صورتی که یکی از هاستینگ ها دایرکت ادمین باشد و دیگری cpanel چه اقدامی را بایستی انجام دهید؟

در آموزش ویدئویی که برای شما آورده ایم از یک راهکار بسیار ساده استفاده میشود.  اغلب به کمک php سرور مقصد فایل را از سرور مبدا دانلود کرده و نیز آپلود میکند. حال در این راه و روش  هیچ فایلی توسط شما دانلود نمیگردد و این کار مهم بر عهده خود سرور میباشد چرا که چندین گیگ فایل در چند لحظه دانلود میگردد که این همان صرفه جویی در وقت میباشد. این آموزش آموزشی کارآمد میباشدکه کاربرد فراوانی را دارا خواهد بود و نیز در طی آن از فرآیندی تحت عنوان  لیچر بهره میبریم.

به همراه این اموزش ویدیویی یک اسکریپت هم موجود میباشد که در ادامه همین پست امکان دانلود آن را خواهید داشت.

دانلود فایل ویدئویی


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi