سامانه مدارس

نحوه منتقل نمودن فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر

با توجه به عنوان مطلب ، قصد داریم که در این آموزش یک موضوع تخصصی که برای وبمستران کارایی فراوانی را داردو نیز بسیار موثر میباشد را بیان نماییم. حال فرض را بر این میگیریم که شما اطلاعاتی را در یک هاست دارید یا اینکه میخواهید یک فولدر را بر روی هاست آپلود نمایید در این جا اولین راهکاری که به ذهن شما خطور پیدا میکند این است که فایل را ابتدا دانلود مینمایم سپس بر روی هاستینگ آپلود میکنم. ولیکن بایستی بدانید این روش برای فایلهایی با حجم کم کاربرد دارد و در صورتی که شما قصد داشته باشید از این روش در فایلهای حجیم بهره ببرید بایستی سرور VPS را در اختیار داشته باشید. با این حال نکته جالب است که بدانید یک روش ساده با سرعت بالا بمنظورمنتقل نمودن فایل های حجیم از یک سروربه سرور دیگر وجود دارد که تنها با بهره گرفتن از یک دستور  PHP قابل انجام میباشد.

منتقل کردن فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر:

فرض را بر این بگیرید که شما یک هاست در اختیار دارید و قصد دارید که  یک فایل را از اینترنت در سرور خود آپلود نمایید، بمنظور انجام این امرمراحل زیر را بایستی که دنبال نمایید:

-  نخست این که بایستی وارد هاست خود گردید.

-  در مرحله بعد در پوشه ای که تمایل دارید فایل درون آن انتقال داده شود یک فایل PHP همراه با اسم دلخواه ایجاد نمایید و بعدکد زیر را درون فایل کپی کنید.

<?

file_put_contents('نام فایل به همراه پسوند', file_get_contents('آدرس فایل را اینجا وارد کنید'));

?>

- بعد از کپی کردن کد بالا، بایستی که نوشته های فارسی موجود در کد را با گزینه های درخواستی  نیز جایگزین نمایید:

 - آدرس فایل را در این قسمت وارد نمایید: جای این عبارت بایستی  لینک و ادرس  پوشه ای را  میخواهید در هاست آپلود نمایید وارد کنید.

- اسم فایل به همراه پسوند: در اینجا هم بایستی  جای این عبارت،اسم فایل به همراه پسوندش را وارد نمایید. (فایلی که به هاست منتقل میگردد به این اسم ذخیره می شود)

 

مثال: به عنوان نمونه ما قصد داریم CMS  وردپرس را به هاست خود منتقل نماییم، پس بایستی که در اینجا  کد بالا را به شکل زیر جایگزین نماییم:

<?

file_put_contents('wordpress-4.1.1-fa_IR.tar.gz', file_get_contents('https://fa.wordpress.org/wordpress-4.1.1-fa_IR.tar.gz'));

?>

-سپس بعد از انجام این کار فایل PHP را ذخیره نمایید.

- حال بایستی آدرس فایل PHP ساخته شده را در مرورگر  خود وارد کرده و نیز  اجرا نمایید تا فایل به شکل سرور به سرور انتقال داده شود.


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi