سامانه مدارس

بدست آوردن ip آی پی سرور

روش های بدست آوردن IP سرورها و كلاینت‌ها

در واقع اصلی ترین مساله ای كه برای نفوذ و هك كردن سایت‌ها و سرورها و یا كامپیوترهای شخصی كه به آن‌ها كامپیوترهای كلاینت گفته می شود اجباریست، یافتن آدرس Public IP یا اصلی آن كامپیوتر می باشد. كامپیوترهای سرور،كامپیوترهایی می باشند كه وظیفه آن ها تامین و مبادله اطلاعات در شبكه می باشد و مانند كامپیوترهای سرویس دهنده به PCها عمل می نماید؛ (مثل كامپیوترهایی كه سایت‌ها را ایجاد می کنند و از هارد خود، به عنوان(میزبان) Host سایت‌ها به کار می گیرند) و این سیستم‌ها دائما به شبكه متصل است آنلاین (Online) می‌باشند.

اما كامپیوترهای كلاینت علیرغم كامپیوترهای سرور كه وظیفه آن ها سرویس دهی می باشد، كامپیوترهایی می باشند كه نقش استفاده كننده را بازی می‌كنند. مثل اکثر كامپیوتر خانگی كه در طول 24 ساعت به شبكه متصل می‌شوند و سایت‌های گوناگون  را مشاهده  و استفاده می‌كنند، در مجموع  سیستم‌های كاربران و استفاده كننده‌های اینترنت به شمار می آیند، مثل افرادی كه در شبكه با یکدیگر چت می‌كنند و نمی دانند ازطریق  چت سیستم شان را می شود هک کرد. در این بین IP كامپیوترهایی كه شکل سرور دارند، مانند سایت‌ها و یا كامپیوترهایی كه اغلب به طریقی غیر از شماره‌گیری Dial Up به اینترنت وصل می‌ گردد، مثل خطوط كابلی DLS، دائما ثابت است و غیر قابل تغییر است و البته این مساله، ریسک هك شدن این كامپیوترها را بالا می برد، اما كامپیوتر های كلاینت كه توسط خط تلفن و استفاده از خطوط Dial Up برای متصل شدن به شبكه استفاده می‌كنند، هر موقع  كه آنلاین می‌شوند و به شبكه متصل می گردند، IP جدیدی از شركت خدمات دهنده اینترنت یا همان ISP خود می گیرند كه این مساله خطر هك شدن سیستم‌شان را کاهش می دهد، زیرا هر موقع كه ارتباطشان با شبكه قطع(Disconnect) گردد،‌ ، در زمان آنلاین شدن دوباره، IP جدیدی به آن‌ها داده می‌شود. به جهت بدست آوردن IP خود زمانی که كه در شبكه هستید به Ms-DOS Prompt بروید و این کلمه را وارد نمایید:

IPConfig

كه برای مثال عبارات زیر را مشاهده خواهید کرد:

D:\>IPConfig

Windows 2000 IP Configuration

PPP adapter Fanoosak:

: . Connection-specific DNS Suffix

IP Address . . . . . . . . . . . . . . . . . . :64.86.128.59

Subnet Mask . . . . . . . . . . . . . . . . :255.255.255.255

Default Gateway . . . . . . . . . . . . . :64.86.128.59

شما همچنین می توانید برای به دست آوردن آی پی سرور سیستم خود در شبكه در ویندوزهای 9x و ME (ویندوز هزاره)، در قسمت Run کلمه Winipcfg را وارد نمایید و نشانی IP خود را مشاهده کنید. در نتیجه ما برای هك كردن یك سیستم، در مرحله اول بایستی آدرس IP آن دستگاه را بدست بیاوریم و بعد با اسكن كردن آن كامپیوتر و یافتن پورت‌های باز و حفره‌های صدمه پذیر روی آن پورت‌ها، بتوانیم به آن سیستم حمله كنیم.


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi