سامانه مدارس

ایجاد دامنه و وبسایت روی هاست

بعد از اینکه دامنه را روی هاست مورد نظر Set کردید وقتی وارد کنترل پنل هاست می شوید اولین قدم این است که باید به قسمت Create Domain بروید و نام دامنه خود را اضافه کنید. نکته مهم این است که نام دامنه را بدون www و بدون http:// درج کنید. مثلا به صورت yahoo.com

حال که دامنه اضافه شد به قسمت Create Website بروید و در آنجا با انتخاب دامنه ای که اضافه کرده اید از لیست، وب سایت مورد نظر را ایجاد کنید. این مرحله کمی طول می کشد (بین 30 ثانیه تا 5 دقیقه). بعد از اینکه وبسایت مورد نظر ایجاد شد در قسمت file manager یک پوشه به صورت اتوماتیک ایجاد می شود به نام دامنه سایت شما که داخل آن 3 پوشه دیگر قرار دارد. یکی از این پوشه ها به نام  wwwroot می باشد. شما فقط با همین پوشه سر و کار دارید و به 2 پوشه دیگر هیچ کاری نداشته باشید. در واقع کل سایت شما باید داخل پوشه wwwroot آپلود شود. (این توضیح برای پنل DotNetPanel می باشد. برای پنل Parallel پوشه مورد نظر که باید فایل ها را داخل آن بریزید httpdocs نام دارد).

حال وقت آن است که یک تست انجام دهید و ببینید آیا کارهایی که تا الان انجام شده درست بوده و نتیجه ای داشته یا نه! پس نام سایت را در مرورگر تایپ کنید و منتظر شوید تا صفحه Default را ببینید. این صفحه به صورت پیش فرض در هاست شما اضافه شده است و اکنون شما باید در این مرحله (یعنی پس از اضافه شدن وب سایت) این صفحه را ببینید. اگر این صفحه را نمیبینید کارهای زیر را انجام دهید و دوباره تست کنید:

  1. کش (cache) مرورگر خود را پاک کنید و سپس مرورگر را 2 بار Refresh کنید. برای پاک کردن cache می توانید از Ctrl+Shift+Delete استفاده کنید. برای Refresh هم می توانید کلید F5 را بزنید.
  2. به سایت domaintools.com بروید و نام سایت خود را وارد کنید ببینید Name Server ها روی هاست مورد نظر به درستی تنضیم شده یا نه!
  3. در پنل هاست به قسمت Domains بروید و نام دامنه خود را کلیک کنید. اکنون ببینید DNS برای دامنه شما Enable باشد. اگر نیست Enable کنید.

معمولا با انجام این 3 مورد باید مشکل شما برطرف بشود. اگر صفحه Default را هنوز در مرورگر نمی بینید احتمال دارد به دلیل اینکه شما تازه DNS دامنه را عوض کرده اید هنوز تنظیمات صورت نگرفته باشد و باید 24 تا 48 صبر کنید تا DNS روی هاست شما Set شود. (وقتی یک DNS را در مدیریت دامنه تغییر میدهید تغییرات بعد از 24 الی 48 ساعت اعمال می شود)


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi