سامانه مدارس

چگونه هاست بخریم

ویژگی های یک هاست خوب

هاست فضایی می باشد در یک سرور .در حقیقت یک نوع کامپیوتر که از کامپیوتر های پی سی قدرتمند تر است . ما این فضا را تهیه می کنیم و داده های خود را به آن انتقال می دهیم و کاربران اینترنت توسط آدرس دامنه ی ما به این اطلاعات دسترسی می یابند.

چگونه هاست خوبی بخریم که پشیمان نشویم؟

باید چند مورد را تحقیق کنید:

1.امنیت اطلاعات : دو مشخصه اصلی برای برقراری امنیت اطلاعات استفاده از raid و پشتیبان گیری می باشد.
توسط raid 1 اطلاعات هاست شما در یک هارد دیگر هم می ماند تا اگر هارد اول  به هر دلیلی از بین رفت، اطلاعات باقی بماند.

2.پشتیبان گیری : معمولا هاست ها به مشتریان قابلیت پشتیبان گیری روی دستگاه کامپیوتر شخصی خود را می دهند پیشنهاد می شود از همین قابلیت استفاده کنید.

3.دست یابی به اطلاعات:

دست یابی به اطلاعات به چند طریق می باشد :

امنیت سرور :در صورتی که امنیت یک سرور هاستینگ پایین باشد هکر ها به سادگیمی توانند به سرور دسترسی پیدا کنند و سایت را هک نمایند. البته در هاست های اشتراکی به علت تعداد بالا سایت های میزبانی شده امنیت مقداری کاهش می یابد ولی تنظیم درست و مدیریت کامل یک سرور قادر است امنیت سرور را افزایش دهد.

امنیت سیستم مدیریت محتوا :این مورد به نوع برنامه نویسی سایت وابسته است ، هکر قادر است از باگ های موجود در نرم افزار سایت به کار گیرد و سایت را هک نماید.

4.سرعت : یکی از موارد مهمی که یک هاست خوب باید از آن برخوردار باشد سرعت آن است. اغلب بازدیدکنندگان سایت به سرعت اهمیت فراوانی می دهند. در صورتی که سرعت یک سایت پایین باشد بی تردید بازدیدکنندگان آن دیگر به سراغ آن وب سایت نمی روند.

سرعت یک سایت به موارد زیر بستگی دارد :

1.سخت افزار سرور :سخت افزار بایستی همیشه منابعی بیش از احتیاج کاربران را دارا  باشد به طور مثال میزان فضای رم ، هارد ، و قدرت پردازش Cpu آن بیش از احتیاج کاربران باشد در غیر این صورت  احتیاج به ارتقا دارد.

2.دیتاسنتر : این مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که سرور شما در کدام کشور و کدام دیتاسنتر (datacenter) واقع شده باشد و سرعت پورت ( port) چه قدر است.

به کارگیری از دیتاسنتر های مطمئن و با سرعت زیاد و شبکه خوب (uptime) در سایت شما خیلی تاثیر گذار است. uptime میزان زمانی است که سرور سایت شما در دسترس بوده است و دان تایم (down time) میزان زمانی می باشد که سرور شما از دسترس خارج شده است.

پیشنهاد ما به شما برای سایت های داخلی هاست داخلی است البته فراموش نکنید که هم باید سرعت خوبی داشته باشد و هم امنیت خوب.

5.سیستم مدیریت محتوا : این یعنی نرم افزاری که  به جهت مدیریت سایت خود در هاست خود بارگذاری نموده اید که میزان اندکی از ان مربوط به سخت افزار سرور می باشد. به هر میزان که سیستم مدیریت محتوا قابلیت بیشتری داشته باشد احتمال دارد  احتیاج به زمان بیشتری برای بارگذاری (load) سایت داشته باشد. همچنین درصدی هم مرتبط به حجم تصاویر و بانک اطلاعاتی سایت می باشد.

6.کیفیت : این مورد هم به سخت افزار سرور ، تنظیم و مدیریت کامل سرور ، تعداد سایت های میزبانی شده ، و …. بستگی دارد.

یک هاستینگ ایده آل هیچ گاه  سایت های سنگین را در سرور اشتراکی میزبانی نمی کند تا کیفیت سرویس کاهش نیابد.

7.قیمت :با عنایت به موارد بالا و نرخ ارز و پشتیبانی و سیاست فروش هاستینگ ها ، قیمت هاست مشخص می گردد. یک هزینه ای که نه خیلی بالا باشد و نه خیلی ارزان قیمت.

8.پشتیبانی : پشتیبانی و خدمات فنی ویژگی بسیار پر اهمیتی است.

سیستم های ارسال تیکت ( تقاضای پشتیبانی) به کارگیری از سیستم های مدیریتی به جهت تقاضا های کاربران اهمیت زیادی دارد. اگر از این سیستم ها استفاده نشود یک هاستینگ به نحو احسن نمی تواند تقاضای کاربران را مدیریت نماید.

پی بردن  دقیق به نیاز های کاربران ،فرستادن جواب های مناسب ، احترام به مشتری و سرعت در پاسخگویی از جمله ویژگی های مهم پشتیبانی به شمار می اید.

9.امکانات هاست و خدمات جانبی :

امکانات هاست : استفاده از نرم افزار های به روز و مطمئن

خدمات جانبی : ارائه خدمات مرتبط با سرویس هاستینگ مثیل طراحی سایت ، برطرف کردن مشکلات برنامه نویسی و ….


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi