سامانه مدارس

آمورش اتصال دیتابیس به هاست

آموزش اتصال دیتابیس به سایت در هاست

نحوه تنظیم کانکشن استذینگ (connectionString) در فایل وب کانفیگ (web.config)

وفتی هم سایت هم دیتابیس به درستی در هاست ایجاد و آپلود شدند باید یک ارتباط بین این دو وجود داشته باشد. این ارتباط را یک فایل بسیار مهم و حیاطی به نام web.config در سایت انجام می دهد. در فایل وب کانفیگ با افزودن چند خط کد، دیتابیس را به هاست می شناسانیم! این چند خط را در پایین میبینید:

<connectionStrings>
<add name="CMS-CS" connectionString="Data Source=MyDataSource;Initial Catalog=MyDBName;User ID=MyUserNameDB;Password=MyPasswordDB" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
 

همان طور که مشاهده می کنید تمام این کد داخل یک تگ به نام connectionString قرار میگیرد. در ابتدا با دستور add name یک  نام برای connectionString انتخاب می کنیم.

Data Source:

این قسمت اشاره می کند به نام سرور شما! نکته مهمی که وجود دارد این است که در برخی سرورها از نام localhost می توانید استفاده کنید. اما در بعضی از سرور ها باید از IP سروری که دیتابیس روی آن قرار دارد یا الفاظ دیگری استفاده کنید.

initial catalog:  نام دیتابیس می باشد.

User ID: نام کاربری که در هاست برای کاربر دیتابیس تعریف کرده اید.

Password: هم که پسورد دیتابیسی است که از آن استفاده می کنید.

دقت کنید اگر از کامپیوتر خانگی به عنوان لوکال هاست از دیتابیس استفاده می کنید ابتدا باید برای دیتابیس یک User و Password تعریف کنید سپس از این اطلاعات در وب کانفیگ استفاده کنید.

نکته مهم: اگر در Connection String کد روبه رو را دیدید حتما آن را حذف کنید: Integrated Security=True

 


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi