سامانه مدارس

آموزش نحوه بک آپ گیری از سایت وردپرسی

امروزه استفاده از سایت های وردپرس پیشرفت چشمگیری را داشته است با توجه به کاربرد سایت های وردپرسی امکان دارد که گاهی به دلایل متعددی کلیه اطلاعات یک وبلاگ نیز پاک گردد که راه حل این امر این بود که قادر به تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرسی باشیم. چرا که تمام وقت خود را و نیز هزینه زیادی را در خصوص طراحی سایت و مطلب گذاری نیز صرف مینمایید که در یک لحظه می بینید کلیه زحمات شما به هدر رفته و نیز همه چیز نابود شده است. علت این مشکل امکان دارد که از سرور باشد و یا به علل متعدد دیگری امکان دارد که این مسایل اتفاق بیفتد. در این صورت بایستی امکانی وجود داشته باشد که ما بتوانیم از سایت ورد پرسی نیز نسخه پشتیبان بگیریم. به این معنا که بکاپ گرفتن از سایت را روزانه بایستی در اولویت قرار دهیم . حال در این مقاله قصد داریم که برای شما افزونه UpdraftPlus را معرفی نماییم.

نصب افزونه‌ی UpdraftPlus برای بکاپ گیری بسیارساده میباشد. به صفحه‌ی پلاگین‌های وردپرستان رفته، سپس UpdraftPlus را جستجو کرده و نصب نمایید. پس از نصب نمودن این افزونه، این امکان برای شما وجود دارد که با کلیک نمودن روی UpdraftPlus Backups به تنظیمات این پلاگین دسترسی داشته باشید.

بکاپ گیری هاست لینوکس

سوالی که در اینجا مطرح است این میباشد که  افزونه‌ی UpdraftPlus چه قابلیت‌هایی را دارد که انرا برتر از سایر افزونه ها نموده است؟

  • بکاپ اتوماتیک از سایت وردپرسی  در بازه‌های زمانی معین و معلوم و نیز پی در پی –  که از ماهی یک‌بار تا 4 ساعت یک‌بار میباشد!
  • ذخیره و نگهداری پوشه های بکاپ روی همان سرور، دراپ‌باکس، گوگل درایو، Amazon S3، یا روی سروری دیگر البته با استفاده از FTP
  • Overwrite کردن روی پوشه های بکاپ قبلی بمنظور مانع شدن از به هدر رفتن فضای سرور
  • فرستادن ایمیل اطلاع‌رسانی پس  از هر بکاپ
  • ثبت نمودن کلیه وقایع بکاپ در یک فولدر به نام  log

 بکاپ لینوکس
تا این قسمت از مقاله یاد گرفتیم که بکاپ از یک سایت بگیریم، حال بیایید تا بدانیم که چگونه با کمک از این بکاپ ها سایت از دست رفته خودمان را نیز به قبل برگردانیم!
بمنظورآزمایش کردن چگونگی بازگردانی پس از بکاپ گیری یک سایت وردپرس،بایستی  یک وردپرس خام بر روی لوکال‌هاست و یا یک وب سرور نصب نمایییم. پلاگین UpdraftPlus بکاپ سایت را در 5 فایل اصلی ذخیره مینماید:
•    backup_[date]-[time]_[Website_Name]_[hex-tag]-plugins.zip
•    backup_[date]-[time]_[Website_Name]_[hex-tag]-themes.zip
•    backup_[date]-[time]_[Website_Name]_[hex-tag]-uploads.zip
•    backup_[date]-[time]_[Website_Name]_[hex-tag]-others.zip
•    backup_[date]-[time]_[Website_Name]_[hex-tag]-db.gz

پوشه others در حقیقت متضمن پوشه و  فولدرهایی میباشد که در هیچ‌یک از فولدرهای اصلی سایت وردپرس با اسم های  plugin، themes یا uploads موجود نبوده است. این پوشه حائز اهمیت نمیباشد، چراکه بدون آن هم امکان بکاپ و برگرداندن سایت وردپرسی موجود میباشد.

از راه FTP به هاست وردپرس جدیدتان متصل شوید ، سپس بایستی 3 فولدر را درقسمت  بالامشاهده میکنید. این فایلها تحت عنوانهایی از قبیل  wp-admin، wp-content و wp-includes میباشند.  محتویات  پوشه های بکاپ plugins، themes و uploads را باییستی  در فولدر wp-content آپلود نمایید. در نهایت  بایستی منتظر باشید که   کلیه  فایل‌ها آپلود گردند.

تا این قسمت پوشه را احیا کردیم. حالا نوبت  به دیتابیس میرسد. اکثر هاستینگ ها دارای صفحات مدیریتی از قبیل cPanel یا Plesk میباشند که در آن‌ها قادر خواهید بود  تنظیمات ایمیل، دسترسی به FTP و … را اجرا نمایید. در این قسمت از صفحه کنترل پنل زیر بخش database، روی phpMyAdmin کلیک نمایید  که  به صفحه مدیریت دیتابیس‌هایتان یا همان پایگاه داده ها  متصل شوید .

در phpMyAdmin همان دیتابیس وردپرسی را که  تازه هنگام نصب وردپرس ساخته بودید جستجو نماییدو روی آن کلیک نمایید. پس از اینکه باز شد، روی دکمه‌ی import کلیک نمایید. در این صورت بایستی  صفحه‌ای مشابه به صفحه  ذیل را میبینید:

سپس بر روی دکمه‌ی “Choose file” کلیک نمایید و فایل db.gz که بکاپ گرفته بودید را انتخاب نمایید. بقیه تنظیمات را بدون هیچ گونه تغییری رها نموده و بر روی دکمه‌ی “Go” کلیک نمایید. پس از آپلود شدن فایل دیتابیس، طبیعتا بایستی سایت وردپرسی بازگردانی شده باشد.


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi