سامانه مدارس

معرفی هاست لینوکس

 هاستی که بر روی سیستم عامل لینوکس ارائه شود هاست لینوکس می باشد. هاست های لینوکس به خاطر اینکه سیستم های متن باز زیادی روی آنها پیاده سازی می شوند و بعضی از نسخه های آن رایگان می باشند دارای محبوبیت فراوانی دارند. برای استفاده از هاست لینوکس نوع cms شما مهم نمی باشد و اسکریپت های موجود در اینترنت با هاست لینوکس سازگاری دارند. اما سایت هایی که با asp.net  برنامه نویسی می شوند و در iis بالا می آیند نمی توانند از هاست لینوکس استفاده کنند. در ابتدا هاست لینوکس فقط برای افراد حرفه ای مورد استفاده بود اما به مرور زمان مدیریت آن آسان شد و افرادی که حرفه ای نیز نبودند توانستند به مدیریت آن بپردازند. هاست لینوکس تعداد زیادی از زبان های برنامه نویسی مانند php,c,java و... را پشتیبانی می کند و همچنین از پایگاه داده های ماي اس كيو ال ( MySQL)و ام اس كيو ال( MS-SQL ) با توجه به نیاز شما و در نظر گرفتن شرکت هاستینگ بهره مند می باشند.از پر استفاده ترین کنترل پنل هاست های لینوکسی می توانیم سی پنل (Cpanel) و دایرکت ادمین (DirectAdmin)  را نام ببریم.

سی‌پنل (Cpanel) در هاست لینوکس:


یکی از کنترل پنل های هاست لینوکس می باشد که برای ایجاد رابط کاربری و ابزار خودکار طراحی شده است تا کار با آنرا آسان تر شود. کنترل پنل cpanel بهترین ، معروفترین و پر استفاده ترین کنترل پنل هاست لینوکس می باشد. امکانات کامل Cpanel باعث این محبوبیت فراوان در میان وبمستر ها شده است.


دایرکت ادمین (DirectAdmin) در هاست لینوکس

یکی از کنترل پنل های هاست لینوکس می باشد که تمام امکانات سایت را مدیریت می کند. این نرم افزار کانادایی است و در برابر cpanel که آمریکایی می باشد از ریسک پایین تری در مقابل تحریم برخوردار می باشد.


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi