سامانه مدارس

آموزش بکاپ گرفتن در دات نت پنل هاست ویندوز

موضوع بکاپ گیری یا پشتیبان گیری از اطلاعات سایت یکی از مهمترین موضوعاتی است که مدیران سایت باید به آن توجه زیادی کنند. زیرا ممکن است اطلاعات سایت آنها که طی ماه ها یا سال ها در سایت جمع آوری شده است به دلایلی در هاست از بین برود. این دلایل می تواند ضعف هاستینگ مربوطه در نگهداری اسناد و فایل ها یا بی احتیاطی مدیر سایت و ... باشد.

بکاپ گرفتن از سایت در هاست های مختلف و پنل های مختلف متفاوت است. نحوه بکاپ گیری در سی پنل (cpanel) را از اینجا ببینید. اما اگر هاست ویندوز دارید و کنترل پنل شما DotNetPanel می باشد به آموزش زیر دقت کنید:

نحوه بکاپ (پشتیبان گیری) در DotNetPanel هاست ویندوز

با یوزرنیم و پسوردی که دارید به دات نت پنل وارد شوید. از دوجا باید بکاپ بگیرید:

1- بکاپ از فایل ها

به FileManager وارد شوید. تمام فایل ها و فولدر ها را تیک بزنید و سپس روی Zip کلیک کنید. فایل های شما زیپ می شوند . سپس فایل زیپ در فایل منیجر کنار فایل های دیگر نمایان می شود. روی آن کلیک کنید و آن را دانلود کنید. دقت کنید پس از دانلود حتما فایل زیپ را حذف کنید. چون این فایل حجم هاست شما را اشغال می کند. همچنین در بکاپ گیری های بعدی این فایل هم جزو بکاپ شما می آید و حجم بکاپ تصاعدی زیاد می شود.

2- بک آپ از دیتابیس Sql

به DataBases بروید و سپس Sql که استفاده کرده اید را انتخاب کنید (sql2005,sql 2008, sql2012 و ...)

سپس به قسمت maintenance بروید و روی بکاپ کلیک کنید و آن را دانلود کنید.


  • تلویزیون شهری دیجیتال پنل بهترین تلویزیون هایی می باشد که در شهر در محیط های مختلف کار گذاشته می شود.
  • رقص نور لیزری : نور لیزری رنگی با دو حالت چرخشی و گردون کاربرد دارد. به هر میزان که لنز رقص نور لیزری پیشرفته تر باشد رنگ لیزرها جذاب تر و زیباتر می شود. برخی رقص نورها را در حالت موزیکال، با صدای موزیک هماهنگ می شود. قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشند و همچنین می توان چرخش نور را آهسته و تند کرد.
  • دستگاه مه ساز : ذرات بسیار ریز آب (اندازه تقریبی آن بین 3 تا 20 میکرون) را با استفاده از نازل مه پاش تولید کرده و به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند. این ذرات به علت ریز و سبک بودن زیاد در هوا معلق می شوند و سریعا در گرمای محیط تبخیر شده و فضا را خنک می کند؛ همچنین رطوبت داخل محیط را به طوری که سطح زمین خیس نشود، افزایش می دهد. دستگاه مه ساز می تواند این کار را انجام دهد.
  • تابلو led ثابت : تابلو ال ای دی ثابت  به دلیل ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد خود در حال گسترش و جایگزین شدن به جای تابلوهای پرمصرف دیگر می باشد. درتابلو های ال ای دی ثابت یک کلمه و یا عکس به صورت چاپی نوشته خواهد شد و سپس اطراف آن با ال ای دی پوشانده می شود. در این تابلو ها با اعمال افکت و رقص نور بر روی ال ای دی های اطراف آن، به نمایش این تابلو جذابیت می هد.تابلو ال ای دی ثابت  معمولا در سردر مغازه ها و فروشگاه ها و … برای جلب توجه به کار می رود.
  • تابلو led : به علت ارزان بودن تابلو روان قرمز و همچنین رنگ آن که چشم را جذب می کند، از آن استقبال بیشتری می شود. نسل جديد اين تابلوها ، زاويه ديد 120 درجه دارند؛ يعني تابلوي شما از پهلو تا 120 درجه قابل مشاهده است وملزم نیستید فقط از رو به رو نگاه کنید. امروزه این تابلوها به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها هست که خدمات خود را در تابلو شرح می دهند.
logo-samandehi