آموزش آپلود دیتابیس در هاست

آموزش آپلود دیتابیس در هاست

در این قسمت قصد داریم روش صحیح آپلود DataBase در هاست را آموزش بدهیم. معمولا افراد به هنگام رسیدن به این مرحله بسیار گیج می شوند و نمی دانند چطور دیتابیسی که در سیستم خود ساخته اند را (با داده یا بدون داده) در هاست آپلود کنند.

آموزش آپلود دیتابیس در هاست

برای این کار شما ابتدا نیاز دارید یک دیتابیس داخل هاست خود ایجاد کنید. برای ساخت دیتابیس داخل هاست از پنل هاست خود به قسمت DataBase بروید و روی Create DataBase کلیک کنید یک نام انتخاب کنید و ذخیره کنید. به همین راحتی یک دیتابیس در هاست خود ساختید! اما دیتا بیس خالی! حالا برای این که این دیتابیس را مدیریت کنید نیاز دارید یک یوزر برای دیتابیس بسازید. پس در پنل هاست قسمت دیتابیس روی Create User کلیک کنید، یک نام و پسورد انتخاب کنید و ذخیره کنید. حالا نوبت آن است که محتویات دیتابیس سیستم کامپیوتر خود را که از قبل آماده کرده اید روی این دیتا بیس خالی بریزید. (تمام جداول ، استورپراسیجرها ، داده ها و ...)

شکل صحیح آپلود دیتابیس سیستم در دیتابیس هاست این است که از دیتابیس سیستم یک اسکریپت بگیرید و آن را داخل دیتابیس هاست اجرا کنید. برای گرفتن Script از دیتابیس سیستم مراحل زیر را طی کنید:
وارد برنامه SqlServer شوید و از لیست دیتابیس های موجود روی دیتا بیس مورد نظر راست کلیک کنید، سپس Task و بعد Generate Script را انتخاب کنید. یک پنجره باز می شود که مراحل را طی می کنید. در یکی از این مراحل باید انتخاب کنید که دیتابیس شما همراه داده ها (data) باشد یا فاقد داده! پس از این که اسکریپت آماده شد باید 2 تا کار مهم روی آن انجام دهید. اول این است که اولین خط اسکریپت که شامل نام پایگاه داده می باشد را تغییر دهید به نام دیتابیسی که داخل هاست ایجاد کرده اید. دومین کاری که باید بکنید این است که بوسیله  Replace All تمام عبارت های [dbo] را جایگزین کنید به [نام یوزر دیتا بیس که ایجاد کرده اید] مثلا:

[dbo]-->[MyUserName]

اسکریپت شما آماده است. اکنون می توانید این اسکریپت را داخل دیتابیس هاست Run کنید. پس از اجرای اسکریپت کلیه جداول و ... در دیتابیس هاست ایجاد می شود. اگر می خواهید آنها را ببینید دیتابیس را Refresh کنید.

 • بهترین هاست وردپرس و لینوکس ایران و خارج

  هاست وردپرس لینوکسی خود را سفارش دهید از جمله مسایلی  که اغلب د ...
 • هاست ایران

  وقتی صحبت ازخریدهاست به میان می آید ، بسیاری از وب مسترها دغدغه ی این ...
 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس درواقع به هاستی گفته می شود که سرورآن ازضامن لینوکس استفا ...
 • میزبانی وب

  تمامی طراحان سایت و وب مسترها، با کلمه میزبانی وب آشنایی دارند وحداقل ...
 • HOSTING هاستینگ

  هاستینگ در لغت به معنای میزبانی و در اصطلاح وب به معنای میزبانی  ...
 • هاست ارزان

  فلسفه هاست ارزان وهاست های رایگان تبلیغاتی که شما بسیاردرسایت های مخت ...