انتقال دادن وب سایت از یک سرور به سرور دیگر

منتقل کردن فایل سرور به سرور

بمنظور انتقال دادن یک فایل یا سایت از یک سرور به سرور دیگر یا انتقال وبسایت از یک هاستینگ به هاستینگ جدید اکثر اوقات برای مدیران سایت دردسرساز میباشد چرا که اغلب حجم پوشه ها زیاد بوده و دانلود آنها و نیز آپلود نمودن فولدر در یک سرور جدید بسیار مشکل ساز میباشد و نیزهزینه بالایی را هم به همراه دارد و جدا از این موضوع وقت زیادی را به هدر میدهد. حال برای راحت نمودن شما راهکارهایی ساده و کاربردی را برای شما به شکل ویدئو گذاشته ایم که امروزه جزو ساده ترین راهها میباشد پس از شما میخواهیم که حتما این آموزش ویدئویی را مشاهده نمایید چرا مطمئنا در طول زندگی با این مشکل برخورد مینمایید که این اموزش مینوانمد برای شما بسیار موثر و کارآمد باشد.

چنانچه که قصد داشته باشیم در شرایط معمول یک فایل یا سایت  را از یک سرور به سروری دیگر  انتقال دهیم بایستی که این فولدر را از سرور مبدا دانلود نموده و نیز در سرور مقصد آپلود کنیم . فرض را براین میگذاریم که حجم فایل شما حدود 2 گیگا بایت باشد ؟! ابتدا بایستی بدانیم که 4 گیگا بیت از اینترنت شما  نیز صرف میشود و سپس انکه انجام دادن این کار بسیار زمان بر خواهد بود.

روش های متعددی  را جهت برطرف شدن  این مشکل ارائه گشته که یکی از راهکارها استفاده از ftp میباشد در این روش شما این امکان را خواهید داشت که  بک آپ وب سایت خود را از هاستینگ قبلی با ftp به شکل سرور به سرور به هاست جدید انتقال نمایید ولیکن مشروط به این که هر دو هاستینگ  از یک پنل cpanel بهره ببرند در صورتی که یکی از هاستینگ ها دایرکت ادمین باشد و دیگری cpanel چه اقدامی را بایستی انجام دهید؟

در آموزش ویدئویی که برای شما آورده ایم از یک راهکار بسیار ساده استفاده میشود.  اغلب به کمک php سرور مقصد فایل را از سرور مبدا دانلود کرده و نیز آپلود میکند. حال در این راه و روش  هیچ فایلی توسط شما دانلود نمیگردد و این کار مهم بر عهده خود سرور میباشد چرا که چندین گیگ فایل در چند لحظه دانلود میگردد که این همان صرفه جویی در وقت میباشد. این آموزش آموزشی کارآمد میباشدکه کاربرد فراوانی را دارا خواهد بود و نیز در طی آن از فرآیندی تحت عنوان  لیچر بهره میبریم.

به همراه این اموزش ویدیویی یک اسکریپت هم موجود میباشد که در ادامه همین پست امکان دانلود آن را خواهید داشت.

دانلود فایل ویدئویی

 • بهترین هاست وردپرس و لینوکس ایران و خارج

  هاست وردپرس لینوکسی خود را سفارش دهید از جمله مسایلی  که اغلب د ...
 • هاست ایران

  وقتی صحبت ازخریدهاست به میان می آید ، بسیاری از وب مسترها دغدغه ی این ...
 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس درواقع به هاستی گفته می شود که سرورآن ازضامن لینوکس استفا ...
 • میزبانی وب

  تمامی طراحان سایت و وب مسترها، با کلمه میزبانی وب آشنایی دارند وحداقل ...
 • HOSTING هاستینگ

  هاستینگ در لغت به معنای میزبانی و در اصطلاح وب به معنای میزبانی  ...
 • هاست ارزان

  فلسفه هاست ارزان وهاست های رایگان تبلیغاتی که شما بسیاردرسایت های مخت ...