ایجاد دامنه و وبسایت روی هاست

بعد از اینکه دامنه را روی هاست مورد نظر Set کردید وقتی وارد کنترل پنل هاست می شوید اولین قدم این است که باید به قسمت Create Domain بروید و نام دامنه خود را اضافه کنید. نکته مهم این است که نام دامنه را بدون www و بدون http:// درج کنید. مثلا به صورت yahoo.com

حال که دامنه اضافه شد به قسمت Create Website بروید و در آنجا با انتخاب دامنه ای که اضافه کرده اید از لیست، وب سایت مورد نظر را ایجاد کنید. این مرحله کمی طول می کشد (بین 30 ثانیه تا 5 دقیقه). بعد از اینکه وبسایت مورد نظر ایجاد شد در قسمت file manager یک پوشه به صورت اتوماتیک ایجاد می شود به نام دامنه سایت شما که داخل آن 3 پوشه دیگر قرار دارد. یکی از این پوشه ها به نام  wwwroot می باشد. شما فقط با همین پوشه سر و کار دارید و به 2 پوشه دیگر هیچ کاری نداشته باشید. در واقع کل سایت شما باید داخل پوشه wwwroot آپلود شود. (این توضیح برای پنل DotNetPanel می باشد. برای پنل Parallel پوشه مورد نظر که باید فایل ها را داخل آن بریزید httpdocs نام دارد).

حال وقت آن است که یک تست انجام دهید و ببینید آیا کارهایی که تا الان انجام شده درست بوده و نتیجه ای داشته یا نه! پس نام سایت را در مرورگر تایپ کنید و منتظر شوید تا صفحه Default را ببینید. این صفحه به صورت پیش فرض در هاست شما اضافه شده است و اکنون شما باید در این مرحله (یعنی پس از اضافه شدن وب سایت) این صفحه را ببینید. اگر این صفحه را نمیبینید کارهای زیر را انجام دهید و دوباره تست کنید:

 1. کش (cache) مرورگر خود را پاک کنید و سپس مرورگر را 2 بار Refresh کنید. برای پاک کردن cache می توانید از Ctrl+Shift+Delete استفاده کنید. برای Refresh هم می توانید کلید F5 را بزنید.
 2. به سایت domaintools.com بروید و نام سایت خود را وارد کنید ببینید Name Server ها روی هاست مورد نظر به درستی تنضیم شده یا نه!
 3. در پنل هاست به قسمت Domains بروید و نام دامنه خود را کلیک کنید. اکنون ببینید DNS برای دامنه شما Enable باشد. اگر نیست Enable کنید.

معمولا با انجام این 3 مورد باید مشکل شما برطرف بشود. اگر صفحه Default را هنوز در مرورگر نمی بینید احتمال دارد به دلیل اینکه شما تازه DNS دامنه را عوض کرده اید هنوز تنظیمات صورت نگرفته باشد و باید 24 تا 48 صبر کنید تا DNS روی هاست شما Set شود. (وقتی یک DNS را در مدیریت دامنه تغییر میدهید تغییرات بعد از 24 الی 48 ساعت اعمال می شود)

 • بهترین هاست وردپرس و لینوکس ایران و خارج

  هاست وردپرس لینوکسی خود را سفارش دهید از جمله مسایلی  که اغلب د ...
 • هاست ایران

  وقتی صحبت ازخریدهاست به میان می آید ، بسیاری از وب مسترها دغدغه ی این ...
 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس درواقع به هاستی گفته می شود که سرورآن ازضامن لینوکس استفا ...
 • میزبانی وب

  تمامی طراحان سایت و وب مسترها، با کلمه میزبانی وب آشنایی دارند وحداقل ...
 • HOSTING هاستینگ

  هاستینگ در لغت به معنای میزبانی و در اصطلاح وب به معنای میزبانی  ...
 • هاست ارزان

  فلسفه هاست ارزان وهاست های رایگان تبلیغاتی که شما بسیاردرسایت های مخت ...