آموزش آپلود کردن وب سایت روی هاست

آموزش آپلود کردن وب سایت روی هاست در دات نت پنل (WebSite Panel)

 

همیشه یکی از مشکلاتی که افراد پس از خرید هاست دارند این است که می پرسند:

نحوه تنظیم DNS روی هاست (تنظیم Domain Name Server)

برای تنظیم دامنه خود روی سرور هاست ابتدا به سایتی که دامنه را خریداری کرده اید بروید، وارد حساب کاربری خود شده و دامنه خود را انتخاب کنید. سپس گزینه تغییر DNS را انتخاب کنید. 2 تا DNS برای دامنه خود set کنید. 
اولی cns5.my-hosting-panel.com
دومی cns6.my-hosting-panel.com
اگر از قبل DNS دامنه شما روی سایت دیگری قرار داده شده است قبلی ها را پاک کنید و این 2 را وارد کنید. حال باید تاحداکثر 48 ساعت منتظر بمانید تا تغییرات اعمال شود. معمولا کمتر از 12 ساعت انجام میشود.

نحوه آپلود کردن سایت روی سرور هاست

از طریق username و پسوردی که به وسیله این شرکت به ایمیلتان ارسال شده به کنترل پنل خود وارد شوید روی Domains کلیک کنید، سپس Add Domain، سپس روی Domain کلیک کنید. نام دقیق دامنه یتان را در کادر وارد کنید، فقط پشت Create Web Site تیک بزنید و دکمه Add Domain را فشار دهید. وبسایت شما ایجاد شده است. در این مرحله اگر تغییرات DNS به خوبی اعمال شده باشد می توانید سایتخود را در اینترنت ببینید. منتها یک صفحه قراردادی را می بینید با عنوان UNDER CONSTRUCTION که خالی می باشد. در هر مرحله از کار اگر مشکلی وجود داشت می توانید با ایمیل support@iranhost24.comبا پشتیبانی سایت در ارتباط باشید. حالا وقت آن است که فایل های خود راآپلود کنید. از کنترل پنل روی File Manager کلیک کنید. سپس روی نام وب سایتتان کلیک کنید و بعد به پوشه ی wwwroot کلیک کنید. اینجا همان جایی است که می توانید فایل هایتان را upload کنید. برای راحتی کار توصیه می کنیم فایل هایتان را به صورت zip آپلود کنید و سپس unzip کنید. سایتتان را امتحان کنید. اگر درست کار نمی کند، نگران نباشید احتمالا مشکل از تنظیمات web.config می باشد.

تنظیمات فایل web.config روی هاست

این فایل از مهمترین فایل های سایت شما می باشد که اگر بخوبی تنظیم نشده باشد سایت شما با error مواجه می شود. اگر سایت شما به صورت local یا محلی در سیستم کامپیوترتان کار می کند ولی در سرور مشکل دارد، ابتدا فایل config را از داخل سایت edit کنید و این سطر را داخل <system.web> اضافه کنید تا error سایت با توضیحات آن مشخص شود تا سر از کارتان در بیاورید: 
<customErrors mode="Off"/>
حالا وقتی سایت را اجرا می کنید دقیقا ارور ها داخل مرورگر به نمایش در می آید. در این مرحله شاید عیب کارتان را پیدا کنید و آن را بر طرف کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تگ های زیر را به web.config اضافه کرده اید:
<system.serviceModel>
<serviceHostingEnvironment aspNetCompatibilityEnabled="true" />
</system.serviceModel>
<system.webServer>
<directoryBrowse enabled="false"/>
<defaultDocument>
<files>
<clear />
<add value="default.aspx"/>
</files>
</defaultDocument>
</system.webServer>
اگر اضافه نکرده اید حتما همین الان اضافه کنید. دقت کنید در کد بالا باید به جای default.aspx نام صفحه ی اصلی سایتتان را اضافه کنید که می تواند اسامی مختلفی باشد مانند:
index.html, index.php, index.aspx, default.htm, default.asp & ...
این صفحه با ورود به سایتتان نمایش داده می شود. تا اینجای کار کلی به یک سایت ایده آل نزدیک شده اید. حالا وب سایتتان را تست کنید، اگر بازهم error گرفتید اصلا نگران نباشید. این طبیعیه، مگر یادتان رفته هنوز پایگاه داده یا دیتابیس را ایجاد و متصل نکرده اید؟

ایجاد دیتا بیس و مدیریت آن

ایجاد و مدیریت دیتا بیس در پنل WebSite Panel بسیار آسان می باشد. شما ابتدا از داخل پنل وارد قسمت دیتا بیس می شوید، یک دیتا بیس و یک کاربر دیتا بیس(Create User) ایجاد می کنید. وارد دیتا بیسی که ساخته اید می شوید، برای مدیریت آن روی Browse Database کلیک کنید. از اینجا میتوانید دیتا بیس را به ایجاد کنید یا از دیتا بیسی که قبلا ساخته اید Script بگیرید و به صورت Query وارد دیتا بیس جدید کنید.

طریقه Attach کردن یا Script گرفتن از پایگاه داده(دیتا بیس)

شاید بارها در داخل ویندوز یک فایل دیتا بیس Attach کرده اید و از آن در برنامه هایتان استفاده کرده اید. اما در هاست این روش روش مناسبی نیست و اکثر مواقع با مشکلاتی روبه رو می شود. راه بهتر و آسانتر این است که از دیتابیس Script بگیرید . آن را در دیتا بیس سرور اجرا کنید. مراحل ایجاد و اجرای Script به اینصورت می باشد:
ابتدا از داخل پنل هاست به دیتا بیس مورد نظر وارد می شوید و Browse Database را کلیک می کنید. حالا درون قسمت مدیریت دیتا بیس هستید. گزینه ی tools و سپس Query را انتخاب می کنید، Script مورد نظر را در اینجا کپی میکنید و Submit را کلیک می کنید. اگر نمی دانید Script را باید از کجا بیاورید که در اینجا کپی کنید به این طریق عمل کنید:
sqlServer را از داخل ویندوز باز کنید، روی دیتا بیس مورد نظر راست کلیک کنید، Tasks و سپس Generate scripts را انتخاب کنید، بقیه مراحل روتین است طی کنید تا Script ساخته شود و در یک پنجره به نمایش در آید. کار هنوز تمام شده نیست، در خط اول script جلوی use نام دیتا بیسی که در سرور ساخته اید را جایگزین کنید USE[نام دیتا بیس]
سپس از طریق find and replace تمام نوشته های [dbo] را با نام کاربری دیتا بیس در سرور جایگزین کنید. [dbo] ---> [Database_username]
این script آماده ی کپی و اجرا شدن در سرور می باشد.

نحوه متصل کردن دیتا بیس به سایت

با فرض این که دیتا بیس و سایت شما به صورت کامل در سرور مستقر می باشند باید یک ارتباط بین این دو برقرار شود که این کار بسیار آسان و با افزودن چند خط به web.config میسر می شود:
<connectionStrings>
<add name="connectionStringName" connectionString="Data Source=204.93.178.157; 
Initial Catalog=DatabaseName; User ID=DatabaseUserName; 
Password=DatabaseUserPassword"
providerName="System.Data.SqlClient" /> 
</connectionStrings>
این تگ ها باید داخل تگ <configuration> باشند.

طریقه ایجاد اکانت FTP و آپلود از طریق این پروتکل

ابتدا از داخل پنل مدیریت هاست یک اکانت ftp می سازیم. سپس با یکی از نرم افزار های ftp مانند FileZilla به راحتی فایل ها را upload می کنیم. IP host برای این اتصال 204.93.156.140و port=21 می باشد.
 • بهترین هاست وردپرس و لینوکس ایران و خارج

  هاست وردپرس لینوکسی خود را سفارش دهید از جمله مسایلی  که اغلب د ...
 • هاست ایران

  وقتی صحبت ازخریدهاست به میان می آید ، بسیاری از وب مسترها دغدغه ی این ...
 • هاست لینوکس

  هاست لینوکس درواقع به هاستی گفته می شود که سرورآن ازضامن لینوکس استفا ...
 • میزبانی وب

  تمامی طراحان سایت و وب مسترها، با کلمه میزبانی وب آشنایی دارند وحداقل ...
 • HOSTING هاستینگ

  هاستینگ در لغت به معنای میزبانی و در اصطلاح وب به معنای میزبانی  ...
 • هاست ارزان

  فلسفه هاست ارزان وهاست های رایگان تبلیغاتی که شما بسیاردرسایت های مخت ...